КОНКУРСНЫЕ РАБОТЫ СТУДЕНТОВ

 

ЯК ГОГОЛЬ ГОСТЕЙ ПРИЙМАЭ

  

   Українська новорічна ніч… Хтось Новий рік зустрічає вдома, хтось разом з друзями, хтось на роботі.

 

   На мою долю випав шанс зустрічати новорічну ніч у дивовижному місті, яке повне чар та таємниць, особливо під Новий Рік та Різдво. Їхати до нього всього дві з половиною години на швидкісному полярному експресі.

 

   25 грудня 2015 року я ступив на перон вокзалу м. Миргород. Батьківщина видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя. Першим зустрів мене пам’ятник містичного драматурга, який немов живий привітався зі мною та побажав гарного відпочинку.

 

   Якщо згадаєте твір М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом», то сама справжня господиня Солоха зустрічала мене на порозі, яка і гарно готує, і увагою чоловіків користується, і гостей у неї завжди повна хата. А як вона сміється, наче у цьому домі ніколи не буває смутку. Файна жінка або як писав Гоголь: «Ой,  да Солоха!»

 

   Звичайна річ, перед Новим роком були помітні справи відомого Чорта. Коли приїхав у Миргород, погода була весняна, тепла, але… вранці 30 грудня почав сипати сніг, вдарив мороз. Чорт явно тут попрацював і дуже старанно та вдало.

 

   Які гарні ночі у Миргороді, коли місяць обнімає своїм світлом усе місто, коли багато електронних смарагдів світяться поміж вулиць, понад дорогами. Зелений змінюється на жовтий, той – на білий, потім – на синій, фіолетовий. І все це дуже швидко і яскраво, одночасно з пануючим морозом, зі скрипучим снігом під ногами об’єднується в один подих.

 

   А як сонце встає в Миргороді! Ні, це не те, що у нас. Воно, дійсно, встає з колиски, ледве розплющуючи оченята, і своїм промінням будить усіх, хто ще не прокинувся.

 

   Дух Миколи Васильовича тут панує і сьогодні, від вулиць Багачанської і до Гоголя. 

 

   Подорожуючи цим славним містом зустрів і того самого Пацюка, який знайде рішення будь-якої проблеми, знаючи кожного чорта у місті, і відчайдушного Вакулу з примхливою Оксаною, і пана Чуба разом з кумом, що заблукали, йшовши до дяка чи до шинкаря, хоч і яка різниця, аби там наливали. Ох, і дружелюбний тут народ! Одна родина.

 

   То була справжня гоголівська новорічна ніч, яку раджу і Вам зустріти біля Хорола чи у Диканьці, чи ще десь під Полтавою.

 

   З Новим роком та Різдвом Христовим, колеги та уся наша кафедра! Хай мрії ваші збудуться, хай панує добробут у вашій родині! Бог ся рождає! Славімо його!

 

Студент 2-го курса Даниил Конь

 

 

 

 

ͼͼͼ ͼͼͼ ͼͼͼ

 

  Зима прийшла, на неї так не схоже, 
  Бо за вікном самі ідуть дощі. 
  Але мене нічого не тривожить, 
  Я за квитком додому йду мерщій.


Приїду скоро, вже чекають вдома, 
Тебе там раді бачити завжди, 
І опинившись там тебе покине втома. 
Я буду скоро, ви лише заждіть.


  Нехай чекає у дворі ялинка, 
  Засумував уже мій чорний кіт. 
  Коли з батьками поруч - мов дитинка. 
  Якби це міг побачити мій дід..


Коли готуєш довго ти салати, 
Коли за стіл великий час сідати. 
І келихи, дванадцята, куранти, 
Яке це щастя - свято зустрічати.


  

 

 ͼͼͼ ͼͼͼ ͼͼͼ

23.12.15  р.           Екатерина Щербак

 Уч. группа ГІСіТ- 2013 - 1

 

 

 

 

Слайды

Новости

30.11.19

ВНИМАНИЕ!!! Культпоход в филармонию организовала неутомимая куратор Поморцева Е.Е. Она написала об этом мероприятии небольшую заметку, которая размещена на странице "Кураторство". 

 

22.11.19

ВНИМАНИЕ!!! Доцент нашей кафедры Радзинская Юлия Борисовна покорила Болгарию. В рамках Международного конкурса мостостроителей, группа студентов, которую она возглавляла заняла почетное 2-е место. С этим замечательным событием ректор университета Бабаев В.Н. поздравил участников конкурса и лично Радзинской на следующий день вручил диплом ДОЦЕНТА. Научно-педагогические работники присоединяются к поздравлениям и желаем в следующем году команде студентов - мостостроителей занять 1 место. Информацию о проделанной работе в Болгарии можно найти на странице Паблик

21.11.19

ВНИМАНИЕ!!!

Блог

11.01.18

1.    Закон України «Про науку і науково-технічну діяльність №1977-ХІІ від
13.12.91 р. // Нормативно-правові акти про науку та науково-технічну діяльність у вищих навчальних закладах України: У 2 кн. / За ред. Ю. І. Горобця та М. І. Панова. – Харків :
Право, 2001. – Кн. 1. – С.43–63.

...
21.04.16

 

 

1. ВЕНЕЦИЯ

 

   Известно, что Венеция - это город, который образовался на островах и расширялся за счет постройки соборов, жилых домов и складских помещений на сваях, а за тем занял часть северного побережья Адриатического моря. Венеции в ХIII веке приходилось...