КОНКУРСНЫЕ РАБОТЫ СТУДЕНТОВ

 

ЯК ГОГОЛЬ ГОСТЕЙ ПРИЙМАЭ

  

   Українська новорічна ніч… Хтось Новий рік зустрічає вдома, хтось разом з друзями, хтось на роботі.

 

   На мою долю випав шанс зустрічати новорічну ніч у дивовижному місті, яке повне чар та таємниць, особливо під Новий Рік та Різдво. Їхати до нього всього дві з половиною години на швидкісному полярному експресі.

 

   25 грудня 2015 року я ступив на перон вокзалу м. Миргород. Батьківщина видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя. Першим зустрів мене пам’ятник містичного драматурга, який немов живий привітався зі мною та побажав гарного відпочинку.

 

   Якщо згадаєте твір М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом», то сама справжня господиня Солоха зустрічала мене на порозі, яка і гарно готує, і увагою чоловіків користується, і гостей у неї завжди повна хата. А як вона сміється, наче у цьому домі ніколи не буває смутку. Файна жінка або як писав Гоголь: «Ой,  да Солоха!»

 

   Звичайна річ, перед Новим роком були помітні справи відомого Чорта. Коли приїхав у Миргород, погода була весняна, тепла, але… вранці 30 грудня почав сипати сніг, вдарив мороз. Чорт явно тут попрацював і дуже старанно та вдало.

 

   Які гарні ночі у Миргороді, коли місяць обнімає своїм світлом усе місто, коли багато електронних смарагдів світяться поміж вулиць, понад дорогами. Зелений змінюється на жовтий, той – на білий, потім – на синій, фіолетовий. І все це дуже швидко і яскраво, одночасно з пануючим морозом, зі скрипучим снігом під ногами об’єднується в один подих.

 

   А як сонце встає в Миргороді! Ні, це не те, що у нас. Воно, дійсно, встає з колиски, ледве розплющуючи оченята, і своїм промінням будить усіх, хто ще не прокинувся.

 

   Дух Миколи Васильовича тут панує і сьогодні, від вулиць Багачанської і до Гоголя. 

 

   Подорожуючи цим славним містом зустрів і того самого Пацюка, який знайде рішення будь-якої проблеми, знаючи кожного чорта у місті, і відчайдушного Вакулу з примхливою Оксаною, і пана Чуба разом з кумом, що заблукали, йшовши до дяка чи до шинкаря, хоч і яка різниця, аби там наливали. Ох, і дружелюбний тут народ! Одна родина.

 

   То була справжня гоголівська новорічна ніч, яку раджу і Вам зустріти біля Хорола чи у Диканьці, чи ще десь під Полтавою.

 

   З Новим роком та Різдвом Христовим, колеги та уся наша кафедра! Хай мрії ваші збудуться, хай панує добробут у вашій родині! Бог ся рождає! Славімо його!

 

Студент 2-го курса Даниил Конь

 

 

 

 

ͼͼͼ ͼͼͼ ͼͼͼ

 

  Зима прийшла, на неї так не схоже, 
  Бо за вікном самі ідуть дощі. 
  Але мене нічого не тривожить, 
  Я за квитком додому йду мерщій.


Приїду скоро, вже чекають вдома, 
Тебе там раді бачити завжди, 
І опинившись там тебе покине втома. 
Я буду скоро, ви лише заждіть.


  Нехай чекає у дворі ялинка, 
  Засумував уже мій чорний кіт. 
  Коли з батьками поруч - мов дитинка. 
  Якби це міг побачити мій дід..


Коли готуєш довго ти салати, 
Коли за стіл великий час сідати. 
І келихи, дванадцята, куранти, 
Яке це щастя - свято зустрічати.


  

 

 ͼͼͼ ͼͼͼ ͼͼͼ

23.12.15  р.           Екатерина Щербак

 Уч. группа ГІСіТ- 2013 - 1

 

 

 

 

Слайды

Новости

17.09.20

ВНИМАНИЕ!!! Хоть и с опозданием по уважительным причинам, коллектив кафедры поздравляет с Днем рождения Замечательную женщину нашей кафедры Любовь Алексеевну Маслий. Ей исполнилось всего ничего, а она себя уже зарекомендовала настоящим преподавателем, хозяйкой кафедры, любимицей студентов и коллег. В этот знаменательный день желаем Вам Любовь Алексеевна счастья, здоровья, творческих успехов и оставаться всегда юной, обаятельной и привлекательной. Зная, что вы человек спортивный, разносторонний, хозяйственный (котлеты ваши не отразимы) мы дарим ВАМ, во-первых,

10.09.20

ВНИМАНИЕ!!! Сегодня состоялся на кафедре межкафедральный научно-методический семинар на тему; "Комплексный практикум систематизации учебных знаний в условиях диджитализации". С докладом "Особенности апробации цифровых технологий обучения на кафедре и конкретные шаги их внедрения" выступил профессор кафедры земельного администрирования и геоинформационных систем Метешкин К.А. . С содокладом выступила доцент кафедры Языковой подготовки, психологии и педагогики, кандидат педагогических наук, доцент Приходько А.М. В обсуждении докладов выступили

01.09.20

ВНИМАНИЕМ!!! Всех коллег и студентов поздравляю с замечательным и немножко грустным праздником Днем знаний! Этот день знаний особенный. Короновирус не дремлет! Диджитализация наступает! Сегодняшние особенности в картинках. 

 

БЫЛО В СТАРЫЕ ДОБРЫЕ ВРЕМЕНА!

 

  

 

ЭПОХА ДДД

(демократической дистанционной диджитализации) 

 

Блог

27.01.20

   В предыдущем подразделе отмечалась роль Г. Монжа в создании начертательной геометрии, а именно она является основой для трехмерного моделирования объектов, которые создают некоторые студенты в процессе дипломного проектирования. Практика показала, что студенты затрудняются ответить на вопрос, какая из аксонометрических проекций использовалась при 3D-моделировании. Восполним этот пробел и в настоящем подразделе изложим суть построения трехмерных моделей на основе аксионометрических проекций, предварительно дадим определение термину «начертательная...

27.01.20

   Начнем изложение данного подраздела с народной мудрости: «Если ты все понял, значит, тебе не все рассказали».

   Предложенный в данном подразделе материал выходит за рамки существующих планов по специальности «Геодезия и землеустройство».  Вместе с тем, материал данного пособия претендует на некоторую новизну, так как в пп. 1.1 введен и обоснован новый термин «ноогеоматика», определение которого расширяет изучаемую предметную область, и на наш взгляд, обусловливает рассмотрение новых методов и...

27.01.20

   В процессе изучения начал создания и развития математики обнаруживается, что геометрия является первичным инструментом для человека при решении задач землемерия, постройки жилища, храмов, вычисления объемов и т. д. Другими словами, развитие геометрии шло по пути – от практики к теоретическим построениям. Многие ученые считают, что основателем геометрии является древнегреческий математик Эвклид (III век до н.э.), который обобщил отдельные теоретические положения античной математики и представил их в известном многотомнике «Начала» (13 книг). В...